Dostęp do łatwych pieniędzy

przez | 2 kwietnia 2016

8. Dostęp do łatwych pieniędzyMożliwość pożyczenia pieniędzy w mniej niż piętnaście minut to bardzo kusząca perspektywa i często osoby, które w innych warunkach musiałyby jakoś radzić sobie bez pieniędzy, dzisiaj chętnie wykorzystują takie nadarzające się okazje. Łatwy dostęp do pieniędzy stał się w ostatnich latach powszechny przede wszystkim dzięki firmom finansowym nie zaliczanym do banków, ale udzielającym kredytów i pożyczek. Na zasadzie umowy cywilnoprawnej pożyczkobiorca decyduje się oddać określoną sumę w danym terminie pożyczkodawcy. Dwa podmioty w obrocie prawnym zawsze mogą podpisać umowę pożyczki i zgodzić się w niej na bardzo różne warunki – w zasadzie tylko tzw. ustawa antylichwiarska jest w stanie w jakiś sposób ograniczyć nielegalne lub nieuczciwe praktyki w tym sektorze.

Provident

Wizerunek firm parabankowych

Przez długie lata firmy jak Provident i inne tego pokroju, musiały bardzo mocno zabiegać o odpowiedni wizerunek i zaufanie. Wysokie oprocentowanie kredytów w takich instytucjach wynika często z faktu, że pożyczki pozabankowe bardzo często adresowane są do ludzi z bardzo znikomą zdolnością kredytową. Wielokrotnie są to osoby niezdolne w oczach banku do podjęcia jakiegokolwiek więcej zobowiązania finansowego, tymczasem ze względu na skrócone procedury weryfikacyjne obowiązujące takie podmioty – osoby te znajdują pozytywne rozstrzygnięcie swoich wniosków w firmach pokroju Provident czy Profi Credit.

Elektroniczny formularz wniosku

Istotną zaletą tych firm jest bez wątpienia obecność w sieci i bardzo szybki oraz prosty dostęp do elektronicznych formularzy wniosków o pożyczkę. Pożyczenie pieniędzy jest proste – wystarczy podanie swoich istotnych danych osobowych, dzięki którym pracownicy firmy będą w stanie szybko zweryfikować, czy dany klient nie jest na liście dłużników, nie jest ścigany przez komorników, windykatorów, nie ma tytułów wykonawczych na swoje nazwisko. Jeśli nie ma – pozostaje kwestia obliczenia, na jaką ratę pozwolić może sobie dany klient przy jego aktualnych miesięcznych dochodach. Przeważnie jednak firmy udzielające pożyczek w ten sposób opierają się wyłącznie na oświadczeniu co do wysokości przychodów i wydatków gospodarstwa domowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz