Koszty i dostępność szybkich pożyczek internetowych

przez | 11 lutego 2016

W porównaniu do oferty bankowej, tak zwane szybkie pożyczki są zdecydowanie łatwiej dostępne. Wynika to z innych zasad oceny zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Dochody nieakceptowane przez banki, mogą być już jak najbardziej uznane przez firmy poarabankowe.

Podobnie też z innym podejściem tak zwanych parabanków spotkamy się w sytuacji gdy oceniana jest zdolność kredytowa, pod kątem dotychczasowych zobowiązań.

Dostęp do systemów

Warto jednak pamiętać, że także i tego rodzaju instytucje mają dostęp do systemów takich jak BIK, tak więc zła historia spłaty dotychczasowych zobowiązań, może nie tylko zamknąć nam drogę do kredytów bankowych, ale także i szybkich pożyczek. Generalnie jednak firmy pożyczkowe są w stanie zaakceptować o wiele większy poziom ryzyka inwestycyjnego, tak więc pożyczki w Internecie są o wiele łatwiej dostępne, ale co za tym idzie mogą być także i droższe w porównaniu do kredytów bankowych, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Wiele zależy od oceny wiarygodności kredytobiorcy. Niemniej jednak powinniśmy zwrócić uwagę na koszty, które poniesiemy w związku z pożyczką. Wszystko powinno być opisane w umowie pożyczki.

Zapoznaj się z umową

Koszty i dostępność szybkich pożyczek internetowychBardzo dużą zaletą jeśli chodzi o pożyczki w Internecie jest to, że obecnie normą jest wydrukowanie treści umowy pożyczki bezpośrednio ze strony czy też systemu internetowego pożyczkodawcy, przez samego klienta. Pozwala to na spokojne zapoznanie się z treścią takiej umowy, przed jej podpisaniem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, na umowie pożyczkowej wyszczególnione powinny być wszystkie koszty, które poniesie pożyczkobiorca. Koszty takie podzielić można na standardowe, związane z udzieleniem i normalną obsługą pożyczki, oraz na dodatkowe, na przykład koszty windykacji czy też dodatkowych usług. Warto je dokładnie prześledzić, bowiem przeważnie pożyczki w Internecie mają dosyć niskie oprocentowanie, ale już dodatkowe koszty i opłaty, mogą być niekiedy stosunkowo wysokie, w porównaniu do kwoty udzielonej pożyczki. Zawsze też pod uwagę trzeba brać krótki czas spłaty takiej pożyczki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz