przez | 16 lutego 2016

Kredyt konsolidacyjny - kiedy i dla kogo ?Kredytu konsolidacyjnego nie powinno postrzegać się jako rozwiązania, z którego korzystamy dopiero w momencie w którym pojawią się poważne problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Wtedy może być albo za późno, albo też warunki konsolidacji przedstawione przez bank mogą okazać się dosyć mało korzystne dla klienta.

Jedną z opcji, dla których można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego są po prostu oszczędności. W pierwszej kolejności kredyt konsolidacyjny bierzemy po to, aby ułatwić sobie zarządzanie posiadanymi zobowiązaniami. Możemy po prostu złączyć je w jeden większy kredyt, nawet jeśli po konsolidacji koszty kredytu pozostaną na podobnym poziomie to taki zabieg i tak pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu.

Zdolność kredytowa

Dotyczy to przede wszystkim firm, które mogą chcieć połączyć w ten sposób dużą liczbę zobowiązań, ale takie podejście może być dosyć korzystne także dla osób prywatnych, które posiadają przynajmniej kilka kredytów i pożyczek. Poza tym ważnym argumentem jest oszczędność finansowa. W momencie gdy staramy się o kredyt konsolidacyjny nasza zdolność kredytowa oceniana jest ponownie przez bank. Jeśli więc mamy pewność, że nasza zdolność kredytowa uległa poprawnie to i owszem można skorzystać z możliwości dokonania konsolidacji. Liczą się także ogólne warunki, w tym obowiązujące obecnie stopy procentowe.

Zmienne oprocentowanie

Owszem większość zobowiązań posiada zmienne oprocentowanie, ale jak nie trudno zgadnąć pożyczkodawcy mogą nie być nazbyt chętnie do znacznej obniżki wysokości rat kredytowych z tego właśnie tytułu. Jeśli więc wysokość stóp procentowych w momencie brania kredytów znacznie odbiega od stóp procentowych oferowanych obecnie przez banki to także jest to dobry moment do dokonania konsolidacji. Poza tym kredyt konsolidacyjny to także zwykły kredy, który jak najbardziej może być źródłem dodatkowych środków. Stajać się zatem o nowy kredyt warto przemyśleć, czy przy okazji nie uporządkować w taki właśnie sposób swoich dotychczasowych zobowiązań i tym samym znacznie ułatwić sobie życie.

Jeśli natomiast poszukujesz kalkulatora pożyczek polecamy sprawdzić: https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz