Pożyczki internetowe – dla kogo ?

przez | 13 lutego 2016

W początkowym okresie działalności tak zwanych parabanków, pożyczki przez nie udzielane były adresowane przede wszystkim do tych osób, które z różnych powodów nie mogły otrzymać kredytu bankowego. Przeważnie też, z racji na zdecydowanie niższy poziom kapitału, którym dysponowały takie instytucje finansowe, pożyczki te opiewały na zdecydowanie niższe kwoty.

Obecnie sytuacja przedstawia się już zdecydowanie inaczej, a pożyczki w Internecie mogą być całkiem ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko pozyskać kapitał.

Krótki czas starania się o pożyczkę

Pierwszą, istotną cechą takich pożyczek jest bowiem szybkość. Obecnie, pożyczki w Internecie mogą być udzielane nawet w kilkanaście minut, podczas gdy typowym, szybki czas udzielenia kredytu bankowego to już okres przynajmniej jednego dnia roboczego. Nadal pożyczki w Internecie cieszą się o wiele większą dostępnością. Zarówno firmy pożyczkowe, jak i osoby prywatne udzielające tak zwanych pożyczek wzajemnych, mogą zdecydować się na akceptację wyższego poziomu ryzyka kredytowego, co za tym idzie pożyczki w Internecie mogą być o wiele łatwiej dostępne. Ważne są także koszty. Samo oprocentowanie, podobnie zresztą jak w przypadku kredytów bankowych, obecnie nie jest jedynym wyznacznikiem kosztów pożyczki czy kredytu.

Pamiętaj o opłatach dodatkowych

Pożyczki internetowe - dla kogo ?Pod uwagę należy wziąć jeszcze wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe i dopiero po ich dodaniu można wyliczyć faktyczne koszty pożyczki, czy też kredytu. Koszty te mogą różnic się w zależności od sytuacji samego pożyczkobiorcy. W przypadku gdy ryzyko kredytowe jest mniejsze, niższe będą koszty niektórych opłat oraz ubezpieczenia pożyczki. Warto też nadmienić, że obecnie duże firmy pożyczkowe, oferują już nie tylko chwilówki, ale także i pożyczki do stosunkowo wysokich kwot. Takie rozwiązanie może skutecznie konkurować nawet z typowymi kredytami hipotecznymi, a często jest także tańsze. Odnośnie kosztów pożyczek przez Internet spore znaczenie mają także wszelkiego rodzaju promocje oferowane przez firmy pożyczkowe. Po spełnieniu warunków promocji, można znacznie zmniejszyć całkowite koszty pożyczki.

Warto sprawdzić : https://www.provident.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz