Różne firmy pożyczkowe

przez | 1 kwietnia 2016

Różne firmy pożyczkoweW obecnej rzeczywistości pożyczanie pieniędzy jest prostsze, niż kiedykolwiek przedtem. Przede wszystkim otworzyły się rozliczne firmy konkurencyjne dla wieloletnich i sprawdzonych marek jak Provident. Wszystko dzięki Internetowi – jeszcze dziesięć lat temu jedyną szansą na sprzedaż dużej liczby pożyczek było posiadanie licznych biur w nawet niedużych miejscowościach, terenowych konsultantów i sprzedawców, koordynatorów, windykatorów. Utrzymanie całej tej struktury organizacyjnej i bardzo rozrośniętych kadr wymagało oczywiście sprzedawania kredytów po wyższym oprocentowaniu – nie tylko dlatego, że klienci tych firm często mają mniejszą zdolność kredytową. Samo utrzymanie tak wielkiej firmy jak Provident wymaga odpowiednich środków finansowych, więc niewątpliwie wysokie koszty kredytów są poniekąd efektem konieczności ekonomicznej.

Provident

Wniosek online

Wejście firm pożyczkowych w świat Internetu i umożliwienie ludziom wnioskowania o pożyczki online oraz wydawanie im decyzji zawsze w ciągu krótszym niż piętnaście minut. W rzeczywistości jednak bardzo często systemy teleinformatyczne firm pożyczkowych są w stanie sprawdzić numer PESEL w dwóch czy trzech podstawowych bazach danych gospodarczych i finansowych o każdym obywatelu w ciągu mniej niż minuty. Większość firm świadczących takie usługi jak pożyczki przez Internet robi wszystko, aby proces ten trwał krócej niż minutę i w rzeczywistości największym udaje się przeprowadzić cały proces weryfikacji automatycznie.

Proces akceptacji wniosku

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w mniejszych firmach pożyczkowych, które także umożliwiają składanie wniosku o pożyczkę online, ale następnie dane pozyskane w ten sposób wprowadzane są do odpowiednich systemów i aplikacji ręcznie przez pracowników. To oni muszą obsłużyć cały wniosek, wysłać właściwą korespondencję elektroniczną czy potwierdzić wykonanie przelewu. W oczywisty sposób wydłuża to nieco cały proces, ale nawet w przypadku najbardziej zacofanych firm tego typu na rynku, rzadko kiedy konieczne jest oczekiwanie dłuższe niż piętnastominutowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz