Różnorodność metod zarabiania

przez | 7 stycznia 2016

Osoby, które pragną zarobić odrobinę pieniędzy bądź zdobyć ich całkiem dużo w krótkim czasie mają dzisiaj całkiem duże pole manewru. Okazuje się bowiem, że na rynku finansowym istnieje bardzo wiele możliwości, które udostępniają różne firmy po to, aby również zarobić, ale też dać zarobić innym. Są osoby, które grają w lotto, inni inwestują w funduszach, a jeszcze inne decydują się na granie na giełdzie. Są też tacy, którzy po prostu preferują pożyczki kiedy potrzebna jest im konkretna suma pieniędzy.

Różnorodność metod zarabianiaNa giełdzie może zainwestować każdy, kto chce uzyskać dodatkowy dochód. Dawniej odbywało się to poprzez bezpośrednie spotkanie z maklerem. Było to czasochłonne. Obecnie jest to proste. Wystarczy założyć rachunek inwestycyjny w domu maklerskim i podpisać z nim umowę. Wówczas można rozpocząć grę na giełdzie.

W dobie internetu, wszystko odbywa się elektronicznie. Nawet niektóre banki oferują swoim klientom założenie konta bankowego i od razu maklerskiego. Wówczas zyski przelewane są prosto na konto. Usługa ta niewiele kosztuje, czasami nawet jest darmowa. Jedynie pobierane prowizje za transakcje na giełdzie są ujęte w koszty. Cały przebieg zawartych zleceń można obserwować u siebie na koncie.

Giełda to jednak nie rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują konkretnej sumy pieniędzy jak najszybciej. Dla takich osób lepszym rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe, które nie są opcją ryzykowną, pod warunkiem oczywiście, że podejmuje się współpracę z firmą godną zaufania. Aby taką znaleźć należy dokonać odpowiedniego rozeznania, a więc sprawdzić rankingi, statystyki i przede wszystkim opinie, najlepiej w sieci, bowiem tutaj tak naprawdę nic się nie ukryje.

Jeśli nie ma się pojęcia jak wybrać, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • minimum formalności
  • brak ukrytych kosztów
  • jasne zasady
  • pomoc konsultanta

Najważniejsze jest jednak samo podejście do klienta, po którym da się bardzo szybko rozpoznać, z jaką firmą mamy do czynienia. Firm spełniających takie potrzeby jest kilka, na przykład Optima czy Kasa Stefczyka, jednak jako lidera na polskim rynku finansowym w tej chwili podaje się firmę Provident.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz