Sprzedaż usług finansowych

przez | 5 kwietnia 2016

10. Sprzedaż usług finansowychHandel pieniędzmi i usługami finansowymi jest dzisiaj coraz bardziej dochodowy. Nie trzeba już inwestować wielkich pieniędzy w ogromne banki, wymagające niesamowitego wysiłku organizacyjnego i finansowego. Obecnie z powodzeniem można sprzedawać niemal wszystkie usługi kojarzone na co dzień z bankami, ale w zwykłych firmach finansowych. Prawo umożliwia podpisywanie dowolnych umów między dwiema stronami – tym bardziej umów pożyczki. Nie dziwi więc, że dość szybko obok firm jak Provident, pojawiły się także nowe, młodsze i bardziej cyfrowe marki, jak Wonga czy Vivus, wykorzystujące przede wszystkim Internet do przekonywania kolejnych klientów.

Provident

Wysokość dochodów a pożyczka

Minimum formalności i brak konieczności odbywania jakichkolwiek rozmów, możliwość sprawdzenia różnych wariantów cenowych i zmiany parametrów pożyczki online – to wszystko działa na korzyść takiego rozwiązania. Bardzo ważne jest, że nikt nie zadaje pytań klientowi, nie prowadzi z nim rozmów telefonicznych i nie domaga się dostarczenia dokumentów o zatrudnieniu czy dochodach. W zasadzie nawet jeśli firmy pożyczkowe wymagają podania wysokości dochodów, to polegają na szczerości zawartego w nich oświadczenia i nie domagają się przedkładania stosownych zaświadczeń z zakładu pracy. To oznacza, że takie pożyczki przez Internet są świetnym rozwiązaniem także dla osób bezrobotnych, studentów czy nawet maturzystów.

Składanie wniosku

W zasadzie do zawnioskowania o takie szybkie pożyczki wystarczy dowód osobisty oraz konto w banku i dostęp do Internetu. Są to więc dwie rzeczy, które w dzisiejszych czasach posiada praktycznie każdy nastolatek. Po podaniu swoich danych osobowych klient sprawdzany jest w bazach dłużników oraz osób windykowanych, ale jeśli w niej nie występuje, praktycznie zawsze otrzymuje pozytywną odpowiedź. Niekiedy sprawdzenie takiego numeru PESEL, który jeszcze nie zdążył się nigdzie zapisać i nie figuruje w żadnych bazach danych sprawdzanych na tę okoliczność – wynik pozytywny może się wyświetlić na ekranie klienta nawet po kilkunastu sekundach. A jeśli posiada konto w jednym z banków, jakie posiada firma pożyczkowa, może spodziewać się zaksięgowania środków na swoim koncie w ciągu kolejnej minuty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz