Szybkie pożyczki przez Internet

przez | 14 lutego 2016

Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych tak i w odniesieniu do pożyczek udzielanych poza systemem bankowym, mamy możliwość skorzystania z różnego rodzaju narzędzi, dzięki którym szybko porównamy ze sobą poszczególne oferty i będziemy mogli wybrać najlepszą.

W praktyce warto zainteresować się przynajmniej kilkoma różnymi ofertami para banków, chociażby dla tego, że ostateczny koszt pożyczki może być uzależniony od oceny zdolności kredytowej przez firmę pożyczkową.

Nieduża kwota

Inną kwestią jest dostępność samej pożyczki. Jeśli wnioskowana kwota nie jest duża, to zwykle mamy całkiem spore szansę na uzyskanie wnioskowanej pożyczki, nawet w sytuacji gdy ocena zdolności kredytowej przeprowadzona przez bank będzie negatywna. Inaczej jest już w sytuacji gdy kwota pożyczki będzie stosunkowo wysoka. Progiem może być tutaj już kilka tysięcy złotych, ale pamiętajmy jeszcze, że firmy pożyczkowe mogą udzielać pożyczek na zdecydowanie wyższe kwoty. Jeśli planujemy uzyskać pożyczkę na stosunkowo wyższą kwotę, to dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnego kalkulatora, który pozwoli nam na ocenę naszej zdolności kredytowej. Ważne, żeby korzystać z tego typu narzędzia, w serwisie internetowym firmy, w której ubiegamy się o szybką pożyczkę.

Kalkulator dla Ciebie

Szybkie pożyczki przez InternetNie zawsze firmy udzielające pożyczki w Internecie udostępniają tego rodzaju kalkulatory, tak więc zdolność kredytowa oceniona może być dopiero na etapie rozpatrywania wniosku pożyczkowego, który także składa się za pośrednictwem strony internetowej. Przeważnie wystarczy podanie podstawowych danych osobowych i kontaktowych oraz wysokości wnioskowanej kwoty pożyczki. Czasem dodatkowo wymagane może być oświadczenie lub wręcz zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych zarobków. Bardzo ważne jest także podejście do samej kwestii umowy. Najkorzystniejsza dla pożyczkodawcy opcja, to możliwość samodzielnego wydrukowania, podpisania i wysłania umowy. Wydruk oczywiście musi pochodzić z serwisu internetowego pożyczkodawcy. Przy takim podejściu cały proces jest o wiele szybszy, a pożyczkobiorca może na spokojnie zapoznać się z umową.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz