Uzyskanie i spłata pożyczki internetowej

przez | 12 lutego 2016

Jak sama nazwa wskazuje w zdecydowanej większości pożyczki w Internecie udzielane są właśnie za pośrednictwem sieci Internet. Cały proces może nieco różnić się w zależności od firmy pożyczkowej. Niekiedy jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę, można sprawdzić swoją zdolność kredytową na stronie internetowej pożyczkodawcy korzystając z tak zwanego kalkulatora zdolności kredytowej.

Jest to mniej więcej dokładnie to samo narzędzie, które dany pożyczkodawca zastosuje, jeśli złożymy u niego wniosek o uzyskanie pożyczki, zwłaszcza jeśli będzie to większa kwota.

Łatwo o chwilówkę

W przypadku mniejszych sum, zwłaszcza w odniesieniu do tak zwanych chwilówek, takie sprawdzenie nie jest stosowane, a o pożyczkę mogą ubiegać się nawet te osoby, które nie mają żadnych dochodów. Najczęściej więc pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o udzielenie pożyczki. Taki wniosek składany jest za pośrednictwem strony internetowej. W specjalnie przygotowanym formularzu konieczne jest podanie wszystkich wymaganych przez pożyczkodawcę danych, po czym należy oczekiwać na weryfikację wniosku pożyczkowego. W zależności od firmy pożyczkowej oraz wysokości wnioskowanej kwoty, czas ten może być zróżnicowany. Standardowo jednak pożyczki w Internecie mają to do siebie, że są bardzo szybko procesowane, tak więc informacje o decyzji pożyczkodawcy można uzyskać niemalże w ciągu kilkunastu minut.

Podpisanie umowy

Uzyskanie i spłata pożyczki internetowejBardzo ważnym etapem jest podpisanie samej umowy pożyczkowej, z którą należy się możliwie dokładnie zapoznać. Umowa może być wydrukowana z systemu pożyczkodawcy lub dostarczona kurierem lub za pośrednictwem pracownika firmy pożyczkowej. Już na tym etapie można, a nawet trzeba określić zasady spłaty pożyczki. Typowe pożyczki w Internecie spłaca się w co miesięcznych, regularnych ratach, zwykle z wykorzystaniem przelewów bankowych. Coraz częściej jednak możemy dopasować do swoich potrzeb nie tylko okresy spłaty rat pożyczki, ale także formę tej spłaty. W największych firmach pożyczkowych dopuszczalna jest zarówno spłata przelewem jak i kartą lub wykorzystanie tak zwanych szybkich płatności Internetowych, a nawet spłata gotówkowa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz