Zarabianie na problemach finansowych

przez | 7 kwietnia 2016

 Zarabianie na problemach finansowychSprzedaż kredytów w trudnej sytuacji finansowej ma dwuznaczny wymiar moralny. Z jednej strony żyjemy w liberalnych demokracjach, liberalnych społeczeństwach i funkcjonujemy w ramach liberalnych gospodarek, więc teoretycznie każdy świadomy człowiek sam może podejmować takie decyzje, jak ta o wzięciu pożyczki przez Internet czy dowolnej innej pomocy finansowej. Jeśli jednak ktoś ma już problemy finansowe i uważa, że kolejne pożyczki są w stanie umożliwić mu wyjście z fatalnej sytuacji, to może mieć rację lub bardzo się mylić i znowu – instytucja finansowa jak Provident czy nawet bank komercyjny, nie do końca jest w stanie przewidzieć, czy człowiekowi w danych tarapatach finansowych nieudzielenie pożyczki będzie dobrym, czy złym rozwiązaniem.

Spirala zadłużenia

Teoretycznie wszyscy wiedzą, że próba wychodzenia z zadłużenia poprzez wnioskowanie o kolejne pożyczki pozabankowe, nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Niekiedy jednak przy mądrym rozplanowaniu domowego budżetu, jest to jedyna możliwa droga do poradzenia sobie z nagłym fatalnym zbiegiem okoliczności. Wypadek, choroba, awaria samochodu – na niektóre rzeczy domowy budżet nie jest przygotowany, a zła przeszłość finansowa uniemożliwia przekonanie do siebie jakiegokolwiek banku komercyjnego. Wtedy do gry włączają się firmy jak Provident, które zdecydowanie częściej i chętniej pomagają takim osobom w bardzo trudnej sytuacji, które niekiedy są już windykowane i pieniędzy potrzebują przede wszystkim na dotrzymanie palących terminów innych spłat.Provident

Windykacja należności

Taka firma ryzykuje oczywiście sporo, że udzielając takiej pożyczki przez Internet, osobie nie do końca radzącej sobie z comiesięcznymi wydatkami, także stanie się jedną z tych firm, które muszą od danego klienta egzekwować należności poprzez windykację. Nie ma też pewności, że w przypadku ostatecznej niewypłacalności takiego klienta, dług taki trzeba będzie uznać za niemożliwy do odzyskania. Wszystko to są jednak ryzyka, o których doskonale wie każda firma funkcjonująca w tym sektorze pozabankowych usług finansowych, a pomimo zdarzających się okazjonalnie przypadków takich nierzetelnych klientów, nadal notują one bardzo przyzwoite wyniki finansowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz